YAYINLAMA Wednesday, April 24, 2013, 2:13 PM icinde LAKTO GÜNCEL HABERLER

 

İzmir'de kurulu firma ve işletmecilerinin dikkatini inovasyona çekmek ve öncelikleri arasına sokmak amacıyla İzmir Genç İş Adamları Derneği'nin (İGİD) düzenlediği 'İzmir İnovasyon Ödülleri 2013' yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Kaya İzmir Thermal Convention Otel'de düzenlenen törenle verildi.

 

Yenilikçi çalışmalarımız, İZMİR İNOVASYON ÖDÜLLERİ’nde karşılığını buldu. LAKTO Hayvancılık Teknolojileri, Türk tarımına hizmet etmeye devam edecek.

 

Meme sağlığı yerinde bir sürü, temiz ve sağlıklı süt her çiftçinin hakkıdır!

 

LAKTO Hayvancılık Teknolojileri, geliştirdiği süt sağım makinesi ile meme hastalıklarına son verip, doğru bir sağım ile en yüksek verimi ve kaliteli sütün elde edilmesini sağlıyor. Sorunsuz ve para kazanan bir hayvancılık işletmesi için atılacak en önemli adım, güncel ve doğru bir teknolojide sağım yapmaktır. LAKTO Sağım Teknolojileri artık Türk çiftçisine bu teknolojiyi Türkiye’de sunuyor.

 

4 yıldan fazla süren AR-GE çalışmaları sonucu ortaya çıkan LAKTO Sağım Teknolojileri, özgün tasarımları ile şu anda dünyada var olan en güncel teknolojiye ve özelliklere sahiptir. Özellikle sağımın en hassas unsurları olan pulsatör ve sağım başlığı, ISO standartlarının üzerinde performansa sahiptir. Sadece sağım pençesinin hacmi 490 cc’dir. Bu, özellikle yüksek verimli ineklerin sağımında çok önemlidir. Doğru bir sağım için, süt memeden çıktıktan sonra hızla uzaklaştırılmalıdır. Ayrıca patentli LAKTO elektronik pulsatör, memeyi sıkma ve bırakma hareketini tek düze olarak gerçekleştirir, nabız oranını istenilen seviyede sabit tutar ve oran kolayca ayarlanabilir. Diğer elektronik pulsatörlere göre toz ve nemden en az etkilenen yapıya sahip özel bir üründür.

 

LAKTO memelik lastikleri, patentli bir tasarıma sahiptir. Dünyada ilk kez uygulanan bir teknik ile meme sağlığını daha üst seviyeye çıkarmaktadır. Gıdaya uygun özel kauçuktan imal edilmişlerdir ve bunu belgeleyen sertifika işareti taşımaktadırlar.

 

Kısaca, sağlıklı sağımı havyan refahını, meme sağlığını gözeten şekilde gerçekleştiren LAKTO sağım makineleri, tamamen özgün tasarımları ile sağımı en üst seviyeye taşımaktadır. Yapılan uygulamalarda, ineklerin sütlerinde ölçülen somatik hücre sayısında önemli düşüş meydana gelmiş ve aynı zamanda kayda değer bir süt artışı sağlanmıştır. Bu da verimliliği ve meme sağlığını sağlamada başarıyı ispatlamaktadır.

 

Tüketicilerin gittikçe bilinçlendiği ve doğal, hijyenik ürünleri aradığı günümüzde, sağlıklı ve kaliteli süt talebi hızla artmaktadır. Özellikle yakında uygulamaya geçmesi beklenen çiğ süt tebliğinde beklenen süt kalitesi seviyesine ulaşmak için gereken yatırım çiftçilerimiz için, “Türk Malı” LAKTO ile erişilebilir olacaktır.

 

 

 

Yorumlar (0)

yorum yok