YAYINLAMA Monday, July 25, 2016, 11:28 AM icinde LAKTO AHIR İÇİ SİSTEMLER

İneğin ve memenin doğal yapısına uygun sağım! 

 

LAKTO, buzağının ineği emdiği gibi sağan patentli memelik lastiğini yetiştiricilerimize sunuyor. Bu lastiğin en önemli özelliği sağım sırasında memeyi yukarıdan aşağıya sıvazlayarak sağım yapıyor olmasıdır. Bu şekilde yapılan sağım buzağının süt emerken damağı ile yaptığı sıvazlamanın aynısıdır. Zaten usta bir sağımcı da elle yapılan sağımda benzer biçimde sıvazlama yapmaktadır. Sonuç olarak hayvanın doğasına ve memeni doğal yapısına uygun bir sağım gerçekleştirilmiş olmaktadır.

 

 

 

Sağlığa zararlı ağır metal kalıntılarına son!

 

LAKTO’da sütle temas eden tüm yüzeyler  TS ISO 5707 standardına uygun “Gıdaya Uygun Sertifikalı” malzemeden imal edilmiştir.  Patentli memelik lastiği ve hortumları  ile sağlığa zararlı ağır metal kalıntıları süte karışmaz.

 

Meme sağlığı için en tutarlı sağım ritmi!

 

LAKTO, tutarlılığı en yetkin uzmanlarca yapılan ölçümlerle ıspatlanmış, en mükemmel sağım ritmini sağlamak üzere tasarlanmış stimülasyon (uyarıcı) fazı da bulunan patentli elektronik pulsatörü en küçükten en büyüğe tüm yetiştiricilerimize sunuyor. Kovalı makinelerde dahi LAKTO-PULS elektronik pulsatör artık mümkün. 

 

En geniş hacimli süt pençesi: 490 cc!

 

LAKTO, özellikle yüksek süt verimli ineklerin sağımında en doğru sağımı gerçekleştirmek için geniş hacimli, patentli sağım pençesini üretti. LAKTO-AK pençe ile süt hızla ve çalkalanmadan uzaklaşır, meme ucu vakum dalgalanmaları ortadan kalkar.

 

 

 

 

SONUÇ:

 

üDoğru sağım gerçekleştiğinden, artan süt verimi ve süt kalitesi. En düşük bakteri ve somatik hücre sayısı

 

üMeme sağlığı yerinde bir sürü *

 

üDaha hızlı sağım

 

üDaha fazla süt verimi*

 

 

*Yapılan saha denemelerinde mastitis vakalarında ve somatik hücre sayısında önemli düşüş, süt veriminde de artış gözlemlenmiştir.

 

Yorumlar (0)

yorum yok